Z Voidem o Totenmesse

                 

  Kwintet ten pochodzi z południa Polski. W jego składzie znaleźli się muzycy, którzy swe doświadczenie muzyczne budowali między innymi w Hell United, Odraza, Outre, Massemord, Stillborn. To zacne nazwy, prawda? Za sprawą hibernacji działalności Hell United, trzyosobowy trzon tego zespołu zrodził nową bestię - Totenmesse, a debiutancka płyta "To", którą ucieleśnił Pagan Rec., duszę mą choć marną, spokoju pozbawiła. 

  Odpowiedzi na moje pytania udzielić zechciał Void (git.), a skład Totenmesse uzupełniają: Stawrogin (voc.), Rzulty (git.), Priest (dr.) i Rartollo (bas.) 

Czytaj więcej: Z Voidem o Totenmesse

Eternal Rot - zgniłych słów kilka

                                

  Dwóch Polaków przesiąkniętych trupią zgnilizną potrzebowało zaledwie sześciu lat by na Angielskiej ziemi wypluć taki ochłap jak "Cadaverine". Cztery kawałki brudnego doom death metalu wydała rodzima Godz Ov War i raczej tego nie żałuje, skoro w pół roku wyprzedała cały nakład. Dzięki inspiracji i naciskom Tomka (metalbite.com) zaczepiłem tych dwóch przemiłych Panów, a jaki był tego efekt przeczytajcie... 

Czytaj więcej: Eternal Rot - zgniłych słów kilka

 

Embrional - tuż przed...

  

  Pozostał już miesiąc do XI edycji Brutal East Fest. Z główną gwiazdą koncertu (Antigama) mogliście już zapoznać się > TU <. Zachęcam do odświeżenia lektury.

Dzisiaj jednak przedstawię Wam czwórkę Ślązaków, którzy ostatnim albumem, niczym diabeł kopytem, roznieśli wiele bram. O "Evil Dead" i nie tylko przeczytacie poniżej. Embrional ma za sobą 16 lat działalności, a na koncie 2 demosy, split i 3 płyty. Z ich diabelskim żywiołem zapoznacie się już wkrótce, a teraz Skullripper uchyli rąbka tajemnic zespołu.

Czytaj więcej: Embrional - tuż przed...

 

Z Vos-em o Absque Cor

                    

   17 listopada 2017r. Godz ov War Prod. wydało debiutancki album mieleckiego Absque Cor, które to padło łupem ciekawości Maćka (Metalbite.com). Dzięki naszej znakomitej współpracy mogę zaprezentować owoc jego pogawędki z Vos-em - założycielem i spiritus movens Absque Cor.                                                         

Czytaj więcej: Z Vos-em o Absque Cor

 

Po "Depressnt"-cie z Antigamą

 

 Antigama to czwórka szalonych warszawiaków, których raczej przedstawiać nie trzeba. 18 lat działalności, 7 albumów i wiele mniejszych wydawnictw powinno być wystarczającą rekomendacją. Jeśli jeszcze nie dane Ci było spotkać się z ich muzą lub wciąż jest Ci jej za mało, to ten wywiadzik pomoże Ci w jednym i w drugim. Na rozmowę zgodził się Sebastian Rokicki(git.).

   

Czytaj więcej: Po "Depressnt"-cie z Antigamą

 

Po Brutalu - Masachist

         

  Jak sami o sobie mówią Masachis to pięciu skurwysynów, którzy dobrze wiedzą co chcą robić. Tych death metalowców raczej przedstawiać nie trzeba. Piątka niesamowicie charyzmatycznych facetów, których nazwiska wtłoczone są w historię polskiego death metalu. Troszkę szkoda, że nie mogli wystąpić w oryginalnym składzie, ale pewnych obowiązków zostawić nie można było. Zapraszam na krótką pogawędkę z Thruflem i Pigiem (vel-Sauronem), którą udało mi się przeprowadzić po Brutal-owej masakrze.

Czytaj więcej: Po Brutalu - Masachist

 

Po Brutalu - Calm Hatchery

         

Calm Hatchery to pięciu death metalowców z Pomorza, których korzenie silnie związane są z Białymstokiem. W swym bio mają demo, EP-kę, split i trzy płyty, z których ostatnia, to wydana 3 lata temu przez SelfMadeGod Rec. "Fading Reliefs". Fanom ciężkich brzmień przedstawiać ich raczej nie trzeba, ale warto, czytając "więcej", dowiedzieć się co, jak i dlaczego???

Czytaj więcej: Po Brutalu - Calm Hatchery

 

Po Brutalu - Ragehammer

                    

Ragehammer to krakowski kwartet, który za nic ma nowe wpływy, klimat i inne tego typu bzdety. Od sześciu lat grają swój podszyty Szatanem thrash i tak już pozostanie. Ich muzę można lubić lub nie, ale to co goście robią na scenie, to czyste metalowe piekło! Na słów kilka udało mi się namówić Tymoteusza (Heretik Hellstörm) wokalistę i autora tekstów.

Czytaj więcej: Po Brutalu - Ragehammer

 

Po Brutalu - Steel Habit

                             

Steel Habit to thrash metalowcy z centralnej polski. W swej 7-letniej biografii mają jedną demówkę i dwie EP-ki. Ta najnowsza to "Dehumanized". Znalazły się na niej 4 utwory, które ukazują potencjał tego zespołu. Wszystkim, którym thrash zalega na wątrobie chcę z tego miejsca zwrócić uwagę - miejcie oko na Nich! Tuż po koncercie odbyliśmy krótką pogawędkę, a oto jej efekt.

Czytaj więcej: Po Brutalu - Steel Habit

 

© Brutaleast | Design by: LernVid.com